TXC CORPORATION AM-18.432MAGQ-T
AM-18.432MAGQ-T picture photo
Mfg. Part Number
AM-18.432MAGQ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
AM-18.432MAGQ-T.pdf
Availability of AM-18.432MAGQ-T
QUANTITY
AM-18.432MAGQ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AM-18.432MAGQ-T
Internal Part NumberEIS-AM-18.432MAGQ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AM-18.432MAGQ-T
Related LinksAM-18.4, AM-18.432MAGQ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AM-18.432MAGQ-T Details Description
Related parts for AM-18.432MAGQ-T
MOSFET N-CH 30V 93A TO-263AB datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
SOCKET 6PAD 7.0X5.0 OSCILLATOR datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 5W STRIP datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LP 7.62/90/13 OG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN HDR 87POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf