TXC CORPORATION AM-24.576MAGE-T
AM-24.576MAGE-T picture photo
Mfg. Part Number
AM-24.576MAGE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
AM-24.576MAGE-T.pdf
Availability of AM-24.576MAGE-T
QUANTITY
AM-24.576MAGE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AM-24.576MAGE-T
Internal Part NumberEIS-AM-24.576MAGE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AM-24.576MAGE-T
Related LinksAM-24.5, AM-24.576MAGE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AM-24.576MAGE-T Details Description
Related parts for AM-24.576MAGE-T
CONN HEADER 7POS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
DSUB 8X8 M PCR/A G50 datasheet.pdf
RES 22 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf