Texas Instruments AM26LV32CDRE4
AM26LV32CDRE4 picture photo
Mfg. Part Number
AM26LV32CDRE4
Brief Description
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC
Datasheet Download
AM26LV32CDRE4.pdf
Availability of AM26LV32CDRE4
QUANTITY
AM26LV32CDRE4 Order Process
Ship out your order
Specifications of AM26LV32CDRE4
Internal Part NumberEIS-AM26LV32CDRE4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeReceiver
ProtocolRS422, RS485
Number of Drivers/Receivers0/4
Duplex-
Receiver Hysteresis50mV
Data Rate-
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AM26LV32CDRE4
Related LinksAM26LV, AM26LV32CDRE4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
AM26LV32CDRE4 Details Description
Related parts for AM26LV32CDRE4
CAP POLYMER 22UF 20% 8V SMD datasheet.pdf
RES ADJ 5.0 OHM 225W 10% LUGS datasheet.pdf
TRANS PNP 15V 0.05A SMINI-3 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 13-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN TERM COVER 26POS .050 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf