Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML24GBA3DA04
AML24GBA3DA04 picture photo
Mfg. Part Number
AML24GBA3DA04
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V
Datasheet Download
AML24GBA3DA04.pdf
Availability of AML24GBA3DA04
QUANTITY
AML24GBA3DA04 Order Process
Ship out your order
Specifications of AML24GBA3DA04
Internal Part NumberEIS-AML24GBA3DA04
PackagingBulk
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-On-On
Current Rating100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC125V
Illumination Type, ColorIncandescent
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Termination StylePC Pin
Ingress Protection-
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 28.98mm x 19.05mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML24GBA3DA04
AML24GBA3DA04 Details Description
Related parts for AML24GBA3DA04
CONN JACK TEST HORIZ INSUL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 12V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 230V datasheet.pdf
FIXED IND 4UH 11.8A 8 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE A 5POS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf