Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML51-A40R
AML51-A40R picture photo
Mfg. Part Number
AML51-A40R
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS
Datasheet Download
AML51-A40R.pdf
Availability of AML51-A40R
QUANTITY
AML51-A40R Order Process
Ship out your order
Specifications of AML51-A40R
Internal Part NumberEIS-AML51-A40R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesAML/MML Series Tech Guide
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML51-A40R
Related LinksAML51, AML51-A40R Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
AML51-A40R Details Description
Related parts for AML51-A40R
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 3.94"LX1.97"W datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 3.96MM VERT TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
INSERT MALE 4POS+2 FIBER CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
SCREW,CAP,SOCKET HD,METRIC datasheet.pdf
330UF 6.3V 6.3X16 85C AXI datasheet.pdf