Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML51-F10B
AML51-F10B picture photo
Mfg. Part Number
AML51-F10B
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR BLUE
Datasheet Download
AML51-F10B.pdf
Availability of AML51-F10B
QUANTITY
AML51-F10B Order Process
Ship out your order
Specifications of AML51-F10B
Internal Part NumberEIS-AML51-F10B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
SeriesAML
Switch TypePushbutton
ShapeRectangular
ColorBlue
IlluminationIllumination Optional
For Use With/Related ProductsAML Series
Mounting TypeSnap Fit
Size25.00mm L x 15.00mm W x 6.85mm H
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML51-F10B
Related LinksAML51, AML51-F10B Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
AML51-F10B Details Description
Related parts for AML51-F10B
LED AMBER CLEAR 6050 SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 75W datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf