Bourns Inc. AMS22B5A1BHASL321N
AMS22B5A1BHASL321N picture photo
Mfg. Part Number
AMS22B5A1BHASL321N
Datasheet Download
AMS22B5A1BHASL321N.pdf
Availability of AMS22B5A1BHASL321N
QUANTITY
AMS22B5A1BHASL321N Order Process
Ship out your order
Specifications of AMS22B5A1BHASL321N
Internal Part NumberEIS-AMS22B5A1BHASL321N
TechnologyHall Effect
Rotation Angle - Electrical, Mechanical10° ~ 210°, Continuous
Linear Range-
OutputAnalog Voltage
Output SignalClockwise Increase
Actuator TypeSlotted Shaft
Linearity±0.5%
Resistance (Ohms)-
Resistance Tolerance-
Voltage - Supply5V
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleSolder Lug
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMS22B5A1BHASL321N
Related LinksAMS22B5A1, AMS22B5A1BHASL321N Datasheet, Bourns Inc. Distributor
AMS22B5A1BHASL321N Details Description
Related parts for AMS22B5A1BHASL321N
FUSE CERAMIC 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.2V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHT 4000K 500MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 46 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
THERMOSTAT 100 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
DIODE SBR 60V 10A TO252 datasheet.pdf