Bourns Inc. AMS22B5A1BLASL117N
AMS22B5A1BLASL117N picture photo
Mfg. Part Number
AMS22B5A1BLASL117N
Datasheet Download
AMS22B5A1BLASL117N.pdf
Availability of AMS22B5A1BLASL117N
QUANTITY
AMS22B5A1BLASL117N Order Process
Ship out your order
Specifications of AMS22B5A1BLASL117N
Internal Part NumberEIS-AMS22B5A1BLASL117N
TechnologyHall Effect
Rotation Angle - Electrical, Mechanical10° ~ 170°, Continuous
Linear Range-
OutputAnalog Voltage
Output SignalClockwise Increase
Actuator TypeSlotted Shaft
Linearity±0.5%
Resistance (Ohms)-
Resistance Tolerance-
Voltage - Supply5V
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleSolder Lug
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMS22B5A1BLASL117N
Related LinksAMS22B5A1, AMS22B5A1BLASL117N Datasheet, Bourns Inc. Distributor
AMS22B5A1BLASL117N Details Description
Related parts for AMS22B5A1BLASL117N
JUMPER-H2730TR/C2016L/X 4" datasheet.pdf
FILTER LINE 20MH/.52MH .9A datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 22 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% 2924 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 2W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 550MA 1.7 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 0804 datasheet.pdf
26500 61C 61#20 P BY PLUG WC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf