Bourns Inc. AMS22B5A1BLASL310N
AMS22B5A1BLASL310N picture photo
Mfg. Part Number
AMS22B5A1BLASL310N
Datasheet Download
AMS22B5A1BLASL310N.pdf
Availability of AMS22B5A1BLASL310N
QUANTITY
AMS22B5A1BLASL310N Order Process
Ship out your order
Specifications of AMS22B5A1BLASL310N
Internal Part NumberEIS-AMS22B5A1BLASL310N
TechnologyHall Effect
Rotation Angle - Electrical, Mechanical10° ~ 100°, Continuous
Linear Range-
OutputAnalog Voltage
Output SignalClockwise Increase
Actuator TypeSlotted Shaft
Linearity±0.5%
Resistance (Ohms)-
Resistance Tolerance-
Voltage - Supply5V
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleSolder Lug
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMS22B5A1BLASL310N
Related LinksAMS22B5A1, AMS22B5A1BLASL310N Datasheet, Bourns Inc. Distributor
AMS22B5A1BLASL310N Details Description
Related parts for AMS22B5A1BLASL310N
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.22A 13 MOHM datasheet.pdf
MODULE MALE 1POS SCREW datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 18pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf