Amphenol Industrial AN3055-16-6
AN3055-16-6 picture photo
Mfg. Part Number
AN3055-16-6
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
16 10-825936-162 ADP
Datasheet Download
AN3055-16-6.pdf
Availability of AN3055-16-6
QUANTITY
AN3055-16-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of AN3055-16-6
Internal Part NumberEIS-AN3055-16-6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AN3055-16-6
Related LinksAN305, AN3055-16-6 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AN3055-16-6 Details Description
Related parts for AN3055-16-6
RES SMD 82 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MLVDS TXRX 8CH 1/2DUP 64TSSOP datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
OSC VCXO 77.76MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf