Multi-Tech Systems, Inc. AN868-915A-10HRA
AN868-915A-10HRA picture photo
Mfg. Part Number
AN868-915A-10HRA
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT LORA RP-SMA 868-915MHZ 8"
Datasheet Download
AN868-915A-10HRA.pdf
Availability of AN868-915A-10HRA
QUANTITY
AN868-915A-10HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of AN868-915A-10HRA
Internal Part NumberEIS-AN868-915A-10HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultiConnect Conduit IoT Platform
Conduit™ LoRa® Accessory Kits
Standard Package10
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
PackagingBulk
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz, 915MHz
Frequency Range868MHz ~ 915MHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands2
VSWR-
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)8.000" (203.20mm)
ApplicationsISM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AN868-915A-10HRA
Related LinksAN868-91, AN868-915A-10HRA Datasheet, Multi-Tech Systems, Inc. Distributor
AN868-915A-10HRA Details Description
Related parts for AN868-915A-10HRA
MOSFET P-CH 240V 0.2A SOT89 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
LAMP INCAND S-8 DBL BAYONET 28V datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RELAY MONITOR 3PHASE 208-480V datasheet.pdf
OSC MEMS 70.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 59K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf