Linx Technologies ANT-2.4-CW-HW-SMA
ANT-2.4-CW-HW-SMA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-2.4-CW-HW-SMA
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA 2.4GHZ 1/2WAV WHIP SMA
Datasheet Download
ANT-2.4-CW-HW-SMA.pdf
Availability of ANT-2.4-CW-HW-SMA
QUANTITY
ANT-2.4-CW-HW-SMA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-2.4-CW-HW-SMA
Internal Part NumberEIS-ANT-2.4-CW-HW-SMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesHW
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.3GHz ~ 2.6GHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3.2dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)4.724" (120.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-2.4-CW-HW-SMA
Related LinksANT-2.4-, ANT-2.4-CW-HW-SMA Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-2.4-CW-HW-SMA Details Description
Related parts for ANT-2.4-CW-HW-SMA
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16DIP datasheet.pdf
XFRMR LAN 1CT:1CT 350UH 40SOP datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN QSFP+ CAGE R/A datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2.9MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GROMMET 1.188" RUBBER BLACK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.3W DO41 datasheet.pdf