RF Solutions ANT-24G-905-SMA
ANT-24G-905-SMA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-24G-905-SMA
Brief Description
ANTENNA 2.4GHZ 5DBI SMA WLAN
Datasheet Download
ANT-24G-905-SMA.pdf
Availability of ANT-24G-905-SMA
QUANTITY
ANT-24G-905-SMA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-24G-905-SMA
Internal Part NumberEIS-ANT-24G-905-SMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Return Loss-
Gain5dB
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA-K
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)7.843" (199.20mm)
ApplicationsWLAN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-24G-905-SMA
Related LinksANT-24G, ANT-24G-905-SMA Datasheet, RF Solutions Distributor
ANT-24G-905-SMA Details Description
Related parts for ANT-24G-905-SMA
RELAY SSR DC 480V 5A AC OUT SIP datasheet.pdf
IC MULTIPLE POWER CTRLR 8LEPSOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 45V TO-262AA datasheet.pdf