Linx Technologies ANT-868-CW-HD-SMA
ANT-868-CW-HD-SMA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-868-CW-HD-SMA
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA 868MHZ 1/4WAVE WHIP SMA
Datasheet Download
ANT-868-CW-HD-SMA.pdf
Availability of ANT-868-CW-HD-SMA
QUANTITY
ANT-868-CW-HD-SMA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-868-CW-HD-SMA
Internal Part NumberEIS-ANT-868-CW-HD-SMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesHD
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range820MHz ~ 900MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain-0.3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)2.953" (75.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-868-CW-HD-SMA
Related LinksANT-868-, ANT-868-CW-HD-SMA Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-868-CW-HD-SMA Details Description
Related parts for ANT-868-CW-HD-SMA
FIXED IND 39UH 179MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
TRANSMITTER 12X2.5GBD PLUGGABLE datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYL 1 1/4" datasheet.pdf
24AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CRIMP INSULATION MODIFIED datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 9POS datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A .590 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 36 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf