Linx Technologies ANT-868-CW-RAH-SMA
ANT-868-CW-RAH-SMA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-868-CW-RAH-SMA
Brief Description
ANTENNA 868MHZ 1/4WAVE WHIP SMA
Datasheet Download
ANT-868-CW-RAH-SMA.pdf
Availability of ANT-868-CW-RAH-SMA
QUANTITY
ANT-868-CW-RAH-SMA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-868-CW-RAH-SMA
Internal Part NumberEIS-ANT-868-CW-RAH-SMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesRAH
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range*
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain0.6dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-868-CW-RAH-SMA
Related LinksANT-868-C, ANT-868-CW-RAH-SMA Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-868-CW-RAH-SMA Details Description
Related parts for ANT-868-CW-RAH-SMA
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf