Linx Technologies ANT-868-JJB-RA
ANT-868-JJB-RA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-868-JJB-RA
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA 868 MHZ JJB RIGHT ANGLE
Datasheet Download
ANT-868-JJB-RA.pdf
Availability of ANT-868-JJB-RA
QUANTITY
ANT-868-JJB-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-868-JJB-RA
Internal Part NumberEIS-ANT-868-JJB-RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesProper PCB Design for Embedded Antennas
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package200
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesJJB
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range855MHz ~ 880MHz
Antenna TypeDome
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain-1dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.571" (14.50mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-868-JJB-RA
Related LinksANT-868, ANT-868-JJB-RA Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-868-JJB-RA Details Description
Related parts for ANT-868-JJB-RA
HEX STANDOFF 6-32 NYLON 7/8" datasheet.pdf
CONN CIR RCPT FMALE 14POS PNLMNT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 122MA 3 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STER LV LP 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SURFACE DISC 6"XNH A CRS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
PAC-S300-HE20-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf