Linx Technologies ANT-868-PML
ANT-868-PML picture photo
Mfg. Part Number
ANT-868-PML
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA 868MHZ WHIP
Datasheet Download
ANT-868-PML.pdf
Availability of ANT-868-PML
QUANTITY
ANT-868-PML Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-868-PML
Internal Part NumberEIS-ANT-868-PML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesPML
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range853MHz ~ 883MHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationCable
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)5.917" (150.30mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-868-PML
Related LinksANT-8, ANT-868-PML Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-868-PML Details Description
Related parts for ANT-868-PML
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 54A T-MAX datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 140A 454W TO247AD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 385V RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL SWITCH SP8T HMC253 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
FUSE AUTO 50A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf