Linx Technologies ANT-868-PML
ANT-868-PML picture photo
Mfg. Part Number
ANT-868-PML
Brief Description
ANTENNA 868MHZ WHIP
Datasheet Download
ANT-868-PML.pdf
Availability of ANT-868-PML
QUANTITY
ANT-868-PML Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-868-PML
Internal Part NumberEIS-ANT-868-PML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesPML
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range853MHz ~ 883MHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationCable
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)5.917" (150.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-868-PML
Related LinksANT-8, ANT-868-PML Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-868-PML Details Description
Related parts for ANT-868-PML
GDT 200V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
13P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
MQS BU-KONTONTAKT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 330MA 450 MOHM SMD datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
HD-I SMPR070F120O BENCH datasheet.pdf
CONN SKT STR SLDR FLATPAQ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
Low-Cost 270 MHz Differential Receiver Amplifiers IC datasheet.pdf