Abracon Corporation AOCJY-12.800MHZ
AOCJY-12.800MHZ picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY-12.800MHZ
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AOCJY-12.800MHZ.pdf
Availability of AOCJY-12.800MHZ
QUANTITY
AOCJY-12.800MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY-12.800MHZ
Internal Part NumberEIS-AOCJY-12.800MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOCXO Oven Controlled Crystal Oscillator
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductAOCJY Series OCXOs
3D ModelAOCJY.pdfAOCJY.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case6-SMD (5 pads), No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY-12.800MHZ
Related LinksAOCJY-1, AOCJY-12.800MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY-12.800MHZ Details Description
Related parts for AOCJY-12.800MHZ
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 9.7A D2PAK datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS CC 1.8A 600V datasheet.pdf
RES SMD 1.67KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 20-300MM PNP 12-24V datasheet.pdf
RES 100K OHM .3W .1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
FUSTAT DUAL ELEMENT PLUG datasheet.pdf
3300UF 40V 30X40MM 85C 15000H datasheet.pdf