Abracon Corporation AOCJY1-26.000MHZ-F
AOCJY1-26.000MHZ-F picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY1-26.000MHZ-F
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY1-26.000MHZ-F.pdf
Availability of AOCJY1-26.000MHZ-F
QUANTITY
AOCJY1-26.000MHZ-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY1-26.000MHZ-F
Internal Part NumberEIS-AOCJY1-26.000MHZ-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY1.pdfAOCJY1.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyOscillators
SeriesAOCJY1
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.307" (7.80mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY1-26.000MHZ-F
Related LinksAOCJY1-26, AOCJY1-26.000MHZ-F Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY1-26.000MHZ-F Details Description
Related parts for AOCJY1-26.000MHZ-F
IC ADC 12BIT 3CHAN 1MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
KIT TRIM POT 3352P SER 15 VALUES datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SMT3 datasheet.pdf
IC VCSEL DVR 4.25GBPS 3.3V 10MLF datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 5.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
HEATSHRINK 9/16"-100' BLACK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf