Abracon Corporation AOCJY1-26.000MHZ
AOCJY1-26.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY1-26.000MHZ
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY1-26.000MHZ.pdf
Availability of AOCJY1-26.000MHZ
QUANTITY
AOCJY1-26.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY1-26.000MHZ
Internal Part NumberEIS-AOCJY1-26.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY1.pdfAOCJY1.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY1
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.307" (7.80mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY1-26.000MHZ
Related LinksAOCJY1-2, AOCJY1-26.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY1-26.000MHZ Details Description
Related parts for AOCJY1-26.000MHZ
BOX OPEN BIN 24-3/4X8-1/4X4-1/2 datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
FMAC INPUT FILTER 3PHASE 55A datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 DIP 44POS datasheet.pdf