Abracon Corporation AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW
AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW
Brief Description
OSC OCXO 100.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW.pdf
Availability of AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW
QUANTITY
AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY1.pdfAOCJY1.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY1
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±200ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.307" (7.80mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW
Related LinksAOCJY1A-100, AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW Details Description
Related parts for AOCJY1A-100.000MHZ-E-SW
PATCHCORD SQ SCKT-PIN PLUG BLK datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 11POS R/A datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1KVDC TH 1W 15-5V datasheet.pdf
TRANSDCR VLTAGE 0-50VAC AVRG RMS datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf