Abracon Corporation AOCJY1A-100.000MHZ
AOCJY1A-100.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY1A-100.000MHZ
Brief Description
OSC OCXO 100.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY1A-100.000MHZ.pdf
Availability of AOCJY1A-100.000MHZ
QUANTITY
AOCJY1A-100.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY1A-100.000MHZ
Internal Part NumberEIS-AOCJY1A-100.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOCXO Oven Controlled Crystal Oscillator
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAOCJY1.pdfAOCJY1.stp
Standard Package5
TypeOCXO
Frequency100MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.307" (7.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY1A-100.000MHZ
Related LinksAOCJY1A-1, AOCJY1A-100.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY1A-100.000MHZ Details Description
Related parts for AOCJY1A-100.000MHZ
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AC datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.2A DL 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 2.5A/1.8A CPH6 datasheet.pdf
15P.CIS MALE HSG datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 LW SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf