Abracon Corporation AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW.pdf
Availability of AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
QUANTITY
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
TypeOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
Related LinksAOCJY2A-10., AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW Details Description
Related parts for AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
TWIST-LOK 1.7" datasheet.pdf
RELAY SSR 10A W/HEATSINK AC IN datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 1MSPS 12CH 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 98.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 102POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf