Abracon Corporation AOCJY2A-13.000MHZ-E
AOCJY2A-13.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2A-13.000MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2A-13.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY2A-13.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY2A-13.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2A-13.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY2A-13.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY2.pdfAOCJY2.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY2
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2A-13.000MHZ-E
Related LinksAOCJY2A-1, AOCJY2A-13.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2A-13.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY2A-13.000MHZ-E
TRANS NPN 300V 0.5A SOT-223 datasheet.pdf