Abracon Corporation AOCJY2A-13.000MHZ-SW
AOCJY2A-13.000MHZ-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2A-13.000MHZ-SW
Brief Description
OSC OCXO 13.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2A-13.000MHZ-SW.pdf
Availability of AOCJY2A-13.000MHZ-SW
QUANTITY
AOCJY2A-13.000MHZ-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2A-13.000MHZ-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY2A-13.000MHZ-SW
TypeOCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2A-13.000MHZ-SW
Related LinksAOCJY2A-13, AOCJY2A-13.000MHZ-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2A-13.000MHZ-SW Details Description
Related parts for AOCJY2A-13.000MHZ-SW
IC REG LDO 5V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256LFBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.6A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf