Abracon Corporation AOCJY2A-26.000MHZ-F
AOCJY2A-26.000MHZ-F picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2A-26.000MHZ-F
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2A-26.000MHZ-F.pdf
Availability of AOCJY2A-26.000MHZ-F
QUANTITY
AOCJY2A-26.000MHZ-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2A-26.000MHZ-F
Internal Part NumberEIS-AOCJY2A-26.000MHZ-F
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±30ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2A-26.000MHZ-F
Related LinksAOCJY2A-2, AOCJY2A-26.000MHZ-F Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2A-26.000MHZ-F Details Description
Related parts for AOCJY2A-26.000MHZ-F
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 4BIT 16TSSOP datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL IEC 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf