Abracon Corporation AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW.pdf
Availability of AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
QUANTITY
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY3.pdfAOCJY3.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY3
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
Related LinksAOCJY3-12., AOCJY3-12.800MHZ-F-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW Details Description
Related parts for AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
SW KEYLOCK 19MM KEYCODE 039 250V datasheet.pdf
IC CPLD 72MC 5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
TOWER SYSTEM MODULE PXN20 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 100KPA datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST PROG 2A 20WLP datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf