Abracon Corporation AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW
AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW
Brief Description
OSC OCXO 40.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW.pdf
Availability of AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW
QUANTITY
AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW
TypeOCXO
Frequency40MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW
Related LinksAOCJY3A-40., AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW Details Description
Related parts for AOCJY3A-40.000MHZ-E-SW
FIXED IND 180UH 50MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 111POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FLX,STR,SNB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf