Abracon Corporation AOCJY3B-26.000MHZ-F
AOCJY3B-26.000MHZ-F picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3B-26.000MHZ-F
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3B-26.000MHZ-F.pdf
Availability of AOCJY3B-26.000MHZ-F
QUANTITY
AOCJY3B-26.000MHZ-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3B-26.000MHZ-F
Internal Part NumberEIS-AOCJY3B-26.000MHZ-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY3.pdfAOCJY3.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY3
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply12V
Frequency Stability±30ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3B-26.000MHZ-F
Related LinksAOCJY3B-2, AOCJY3B-26.000MHZ-F Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3B-26.000MHZ-F Details Description
Related parts for AOCJY3B-26.000MHZ-F
CONN HEADER VERT 11POS PCB TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM T/H datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE16 M40 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf