Abracon Corporation AOCJY3B-26.000MHZ
AOCJY3B-26.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3B-26.000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3B-26.000MHZ.pdf
Availability of AOCJY3B-26.000MHZ
QUANTITY
AOCJY3B-26.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3B-26.000MHZ
Internal Part NumberEIS-AOCJY3B-26.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY3.pdfAOCJY3.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY3
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply12V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)