Abracon Corporation AOCJY4A-13.000MHZ-F
AOCJY4A-13.000MHZ-F picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY4A-13.000MHZ-F
Brief Description
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY4A-13.000MHZ-F.pdf
Availability of AOCJY4A-13.000MHZ-F
QUANTITY
AOCJY4A-13.000MHZ-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY4A-13.000MHZ-F
Internal Part NumberEIS-AOCJY4A-13.000MHZ-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY4.pdfAOCJY4.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY4
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height0.512" (13.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY4A-13.000MHZ-F
Related LinksAOCJY4A-1, AOCJY4A-13.000MHZ-F Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY4A-13.000MHZ-F Details Description
Related parts for AOCJY4A-13.000MHZ-F
DEKAFIX GW 5 MARKED 193 50/CD datasheet.pdf
IC MPU XSCALE 733MHZ 241BGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 0804 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf