Abracon Corporation AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW
AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW.pdf
Availability of AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW
QUANTITY
AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY4.pdfAOCJY4.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY4
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height0.512" (13.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW
Related LinksAOCJY4A-26., AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW Details Description
Related parts for AOCJY4A-26.000MHZ-E-SW
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 47PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 18 BLACK datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
D4N-8B32 datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf