Abracon Corporation AOCJY4A-26.000MHZ-E
AOCJY4A-26.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY4A-26.000MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY4A-26.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY4A-26.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY4A-26.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY4A-26.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY4A-26.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY4.pdfAOCJY4.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY4
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height0.512" (13.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY4A-26.000MHZ-E
Related LinksAOCJY4A-2, AOCJY4A-26.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY4A-26.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY4A-26.000MHZ-E
CAP ALUM 120000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC 3.3V OCT TRANSP LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG62A 22AWG 2000' datasheet.pdf
BLZ 5.08/05/180 SN DKGN datasheet.pdf
MAG-MATE 187 F-TAB TPBR REV REEL datasheet.pdf