Abracon Corporation AOCJY4B-38.880MHZ-F
AOCJY4B-38.880MHZ-F picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY4B-38.880MHZ-F
Brief Description
OSC OCXO 38.88MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY4B-38.880MHZ-F.pdf
Availability of AOCJY4B-38.880MHZ-F
QUANTITY
AOCJY4B-38.880MHZ-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY4B-38.880MHZ-F
Internal Part NumberEIS-AOCJY4B-38.880MHZ-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY4.pdfAOCJY4.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY4
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply12V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height0.512" (13.00mm)