Abracon Corporation AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5
AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5 picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5
Brief Description
OSC VCOCXO 100.000MHZ SNWV PCPIN
Datasheet Download
AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5.pdf
Availability of AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5
QUANTITY
AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5
Internal Part NumberEIS-AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAOCJY7TQ Series OCXOs
3D ModelAOCJY7TQ.pdfAOCJY7TQ.stp
Standard Package2
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY7TQ
PackagingTray
TypeVCOCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply12V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.004" L x 0.984" W (25.50mm x 25.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case5-SIP
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5
Related LinksAOCJY7TQ-V-, AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5 Details Description
Related parts for AOCJY7TQ-V-100.000MHZ-5
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
LED 2HI 3MM LOW CUR YELLOW datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS .050" datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2812 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 1K OHM RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 150W datasheet.pdf
12-Bit, 20 MSPS/40 MSPS/65 MSPS/80 MSPS, 1.8 V Dual Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf