Abracon Corporation AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2
Brief Description
OSC OCXO 100.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2.pdf
Availability of AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2
QUANTITY
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2
Internal Part NumberEIS-AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAOCJY7TQ Series OCXOs
3D ModelAOCJY7TQ.pdfAOCJY7TQ.stp
Standard Package2
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY7TQ
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply12V
Frequency Stability±200ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.004" L x 0.984" W (25.50mm x 25.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case5-SIP
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2
Related LinksAOCJY7TQ-X-, AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2 Details Description
Related parts for AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-2
TXRX 18BIT UNIV BUS LV 56TSSOP datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 50 OHM 225W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 7W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 405MA 270 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf