Abracon Corporation AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5 picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 100.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5.pdf
Availability of AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5
QUANTITY
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5
Internal Part NumberEIS-AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAOCJY7TQ Series OCXOs
3D ModelAOCJY7TQ.pdfAOCJY7TQ.stp
Standard Package2
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY7TQ
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply12V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.004" L x 0.984" W (25.50mm x 25.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case5-SIP
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5
Related LinksAOCJY7TQ-X-, AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5 Details Description
Related parts for AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-5
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP OFF/LOC/REM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 7A TO220 datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
10UF 450V 12.5X38 85C AXI datasheet.pdf