Abracon Corporation AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T
AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T picture photo
Mfg. Part Number
AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T.pdf
Availability of AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T
QUANTITY
AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T
Internal Part NumberEIS-AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAOCJYR Series SMT OCXOs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJYR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)122mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.382" L x 0.295" W (9.70mm x 7.50mm)
Height0.169" (4.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T
Related LinksAOCJYR-12.800, AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T Details Description
Related parts for AOCJYR-12.800MHZ-M5649LF-T
RES SMD 1.25M OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
IC 133-MHZ CLOCK SYNTH 56-SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
61430 W/75'14-3 BLK/BLB 1447 PLG datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V datasheet.pdf