Apacer Memory America AP-UM016GT13ES-2MSNRT
AP-UM016GT13ES-2MSNRT picture photo
Mfg. Part Number
AP-UM016GT13ES-2MSNRT
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD UDMI+ TYPE C 16GB SLC ET
Datasheet Download
AP-UM016GT13ES-2MSNRT.pdf
Availability of AP-UM016GT13ES-2MSNRT
QUANTITY
AP-UM016GT13ES-2MSNRT Order Process
Ship out your order
Specifications of AP-UM016GT13ES-2MSNRT
Internal Part NumberEIS-AP-UM016GT13ES-2MSNRT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
Series-
Memory Size16GB
Memory TypeFLASH - NAND (SLC)
Form Factor-
Speed - Read34MB/s
Speed - Write22MB/s
Voltage - Supply5V
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
Size / Dimension37.80mm x 26.65mm x 10.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP-UM016GT13ES-2MSNRT
Related LinksAP-UM016GT, AP-UM016GT13ES-2MSNRT Datasheet, Apacer Memory America Distributor
AP-UM016GT13ES-2MSNRT Details Description
Related parts for AP-UM016GT13ES-2MSNRT
KIT CONSUMABLES FC,AMP SC, SM ST datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 9MM VERT 20PPR datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle DisplayPort 20 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 821 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME FWE GRN datasheet.pdf