Hirose Electric Co Ltd AP105-DF1B-30P
AP105-DF1B-30P picture photo
Mfg. Part Number
AP105-DF1B-30P
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses
Brief Description
TOOL APPLICATOR DF1B
Datasheet Download
AP105-DF1B-30P.pdf
Availability of AP105-DF1B-30P
QUANTITY
AP105-DF1B-30P Order Process
Ship out your order
Specifications of AP105-DF1B-30P
Internal Part NumberEIS-AP105-DF1B-30P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses
SeriesDF1B
Tool TypeBench Press, Applicator
For Use With/Related ProductsRectangular Contacts, 30 AWG
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP105-DF1B-30P
Related LinksAP105-D, AP105-DF1B-30P Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
AP105-DF1B-30P Details Description
Related parts for AP105-DF1B-30P
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 5MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
SWITCH LIMT SPDT 5A ADJ ROD LEVR datasheet.pdf
CAP CER 16PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
K-5E - OE/010-C02/M23 F8 datasheet.pdf
4,7UF 100V 5X11 datasheet.pdf