Hirose Electric Co Ltd AP105-DF5-1822S(90)
AP105-DF5-1822S(90) picture photo
Mfg. Part Number
AP105-DF5-1822S(90)
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
TOOL DF5 CRIMPING ACCESSORY
Datasheet Download
AP105-DF5-1822S(90).pdf
Availability of AP105-DF5-1822S(90)
QUANTITY
AP105-DF5-1822S(90) Order Process
Ship out your order
Specifications of AP105-DF5-1822S(90)
Internal Part NumberEIS-AP105-DF5-1822S(90)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
SeriesDF5
Accessory TypeCrimp Head Components
For Use With/Related ProductsAP105-DF5-1822S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP105-DF5-1822S(90)
Related LinksAP105-DF5, AP105-DF5-1822S(90) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
AP105-DF5-1822S(90) Details Description
Related parts for AP105-DF5-1822S(90)
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ24B M32 datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.9-3.3V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf