Hirose Electric Co Ltd AP105-FX15-3032(61)
AP105-FX15-3032(61) picture photo
Mfg. Part Number
AP105-FX15-3032(61)
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
TOOL APPLICATOR FX15 ACCESSORY
Datasheet Download
AP105-FX15-3032(61).pdf
Availability of AP105-FX15-3032(61)
QUANTITY
AP105-FX15-3032(61) Order Process
Ship out your order
Specifications of AP105-FX15-3032(61)
Internal Part NumberEIS-AP105-FX15-3032(61)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
SeriesFX15
Accessory TypeCrimp Head Components
For Use With/Related ProductsAP105-FX15-3032
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP105-FX15-3032(61)
Related LinksAP105-FX1, AP105-FX15-3032(61) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
AP105-FX15-3032(61) Details Description
Related parts for AP105-FX15-3032(61)
DIODE MODULE 50V 200A TO244AB datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 120 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SITE LIC IMAGE EDGE ENHANCEMENT datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
RES 68 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf