Hirose Electric Co Ltd AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID
AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID picture photo
Mfg. Part Number
AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses
Brief Description
TOOL APPLICATOR GT13
Datasheet Download
AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID.pdf
Availability of AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID
QUANTITY
AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID Order Process
Ship out your order
Specifications of AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID
Internal Part NumberEIS-AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses
SeriesGT13
Tool TypeBench Press, Applicator
For Use With/Related ProductsRectangular Contacts, 30 AWG
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID
Related LinksAP105-GT13-3, AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID Details Description
Related parts for AP105-GT13-30/1.6-2.9P-ID
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN AC INLET 2.8MM TAB SNAP FIT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RFID TRANSPONDER DUM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf