Diodes Incorporated AP2128K-3.3TRG1
AP2128K-3.3TRG1 picture photo
Mfg. Part Number
AP2128K-3.3TRG1
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT25
Datasheet Download
AP2128K-3.3TRG1.pdf
Availability of AP2128K-3.3TRG1
QUANTITY
AP2128K-3.3TRG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of AP2128K-3.3TRG1
Internal Part NumberEIS-AP2128K-3.3TRG1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)0.17V @ 300mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP2128K-3.3TRG1
Related LinksAP2128K, AP2128K-3.3TRG1 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AP2128K-3.3TRG1 Details Description
Related parts for AP2128K-3.3TRG1
FIXED IND 33UH 185MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADSP-BF538 datasheet.pdf
BOOT MOLDED STR SIZE 96 W/LIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 3MM RND LENS datasheet.pdf
HSHM SOCKET PUSH TOOL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.17A 150 MOHM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 100W datasheet.pdf
IC REG BUCK LDO 40TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf