Diodes Incorporated AP432AL-13
AP432AL-13 picture photo
Mfg. Part Number
AP432AL-13
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Reference
Brief Description
IC VREF SHUNT ADJ 8SOP
Datasheet Download
AP432AL-13.pdf
Availability of AP432AL-13
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AP432AL-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of AP432AL-13
Internal Part NumberEIS-AP432AL-13
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Reference TypeShunt
Output TypeAdjustable
Voltage - Output (Min/Fixed)1.24V
Voltage - Output (Max)20V
Current - Output200mA
Tolerance±0.5%
Temperature Coefficient30ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode300µA
Operating Temperature-20°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP432AL-13
Related LinksAP432, AP432AL-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AP432AL-13 Details Description
Related parts for AP432AL-13
RES SMD 18 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.4V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 6POS 2MM T/H datasheet.pdf
OSC VCXO 166.6286MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TARGET HEAD ADAPTOR 28-TSSOP datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 20 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED TRUEWHITE MODULE 850 LM datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf