Diodes Incorporated AP7340D-22FS4-7
AP7340D-22FS4-7 picture photo
Mfg. Part Number
AP7340D-22FS4-7
Brief Description
IC REG LDO 2.2V 0.15A X2-DFN-4
Datasheet Download
AP7340D-22FS4-7.pdf
Availability of AP7340D-22FS4-7
QUANTITY
AP7340D-22FS4-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AP7340D-22FS4-7
Internal Part NumberEIS-AP7340D-22FS4-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.28V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.25V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP7340D-22FS4-7
Related LinksAP7340D, AP7340D-22FS4-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AP7340D-22FS4-7 Details Description
Related parts for AP7340D-22FS4-7
FIXED IND 100UH 450MA 540 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC CONTROL BALLAST 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 140MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
XLAMP XML COLOR LED RGB,W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 3KV 250MA DO204 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/1.8V 0.15A XDFN6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf