Diodes Incorporated AP7340D-33FS4-7
AP7340D-33FS4-7 picture photo
Mfg. Part Number
AP7340D-33FS4-7
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.15A X2-DFN-4
Datasheet Download
AP7340D-33FS4-7.pdf
Availability of AP7340D-33FS4-7
QUANTITY
AP7340D-33FS4-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AP7340D-33FS4-7
Internal Part NumberEIS-AP7340D-33FS4-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.21V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.25V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP7340D-33FS4-7
Related LinksAP7340D, AP7340D-33FS4-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AP7340D-33FS4-7 Details Description
Related parts for AP7340D-33FS4-7
IC CTRLR PWM CM OVP HV 8SOIC datasheet.pdf
CABLE SMA MALE/FMALE RG174/U 60" datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SERIAL PORT ADAPTER OEM 332I datasheet.pdf
IC POT DGTL 100L 32TAP 8TSSOP datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 12.57MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.17VC P600 datasheet.pdf
ZMOTION NICERA LENS NCL-9(26) datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POT 5 OHM 12.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf