Diodes Incorporated AP7341-185FS4-7
AP7341-185FS4-7 picture photo
Mfg. Part Number
AP7341-185FS4-7
Brief Description
IC REG LDO 1.85V 0.3A 4DFN
Datasheet Download
AP7341-185FS4-7.pdf
Availability of AP7341-185FS4-7
QUANTITY
AP7341-185FS4-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AP7341-185FS4-7
Internal Part NumberEIS-AP7341-185FS4-7
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.85V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.25V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP7341-185FS4-7
Related LinksAP7341-, AP7341-185FS4-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AP7341-185FS4-7 Details Description
Related parts for AP7341-185FS4-7
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
VARISTOR 423V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 3A TP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 91PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf