Abracon Corporation APAES1575R1040J34-T
APAES1575R1040J34-T picture photo
Mfg. Part Number
APAES1575R1040J34-T
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT 1575/1613MHZ GPS/WLAN PATCH
Datasheet Download
APAES1575R1040J34-T.pdf
Availability of APAES1575R1040J34-T
QUANTITY
APAES1575R1040J34-T Order Process
Ship out your order
Specifications of APAES1575R1040J34-T
Internal Part NumberEIS-APAES1575R1040J34-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAPAE Antennas
Antenna Products
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)1.575GHz
Frequency Range-
Antenna TypeCeramic Patch
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-10dB
Gain-2dBic
Power - Max-
Features-
TerminationPin
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationsGPS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APAES1575R1040J34-T
Related LinksAPAES1575, APAES1575R1040J34-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
APAES1575R1040J34-T Details Description
Related parts for APAES1575R1040J34-T
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED SLIDE 3POS TH datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN D-SUB datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 170PO datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 5POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A 6SOT datasheet.pdf
GDT 150V 10KA 20% SURFACE MOUNT datasheet.pdf